Trvalá epilácia

Trvalé laserové odstránenie chĺpkov certifikovaným medicínskym prístrojom EXILITE II.


Epilácia pracuje na princípe selektívnej fototermolýzy – produkujú svetelné žiarenie nekoherentnej vlnovej dĺžky, citlivé na farbivo vlasového chĺpku – melanín. Svetelný lúč prenikne ku korienku chĺpku (folikulu), reaguje s jeho farbivom a zmenou svetelného žiarenia na tepelnú energiu dochádza k zahriatiu vlasového korienka na extrémne vysokú teplotu a jeho definitívnemu zničeniu.


Pre úspešný výsledok epilácie je potrebné zasiahnuť vlas v jeho aktívnej rastovej fáze, kedy obsahuje najviac farbiva. Percento korienkov  v aktívnej fáze je rôzne na jednotlivých častiach tela a do určitej miery individuálne.

Ostatné korienky na danej časti tela sú v kľudovej fáze. Korienky v kľudovej fáze sa skôr či neskôr prebudia a začnú z nich rásť chlpy. Preto je potrebné medzi jednotlivými epiláciami dodržiavať odporúčané pauzy.


Efektívna epilácia je s dĺžkou chĺpku 0,5 - 1 mm. Najlepšie je oholiť sa 2-3 dni pred ošetrením. Potrebný počet ošetrení je 6-8 v rozmedzí 4-8 týždňov. 
Chĺpky sa nesmú odstraňovať depilátorom, voskom, pinzetou, len žiletkou alebo holiacim strojčekom - inak epilácia nebude efektívna, bude treba viac ošetrení.

Samotné ošetrenie je bezbolestné, citlivejšie osoby môžu cítiť jemné štipkanie. Po absolvovaní potrebného počtu ošetrení je vhodné chodiť na udržiavacie ošetrenia každých 6-12 mesiacov, je to individuálne od ošetrovanej partie, pohlavia, hormonálneho zdravia, atď.
Epilácia je vhodná pre ženy aj mužov a ošetrovať sa môže celé telo.

Kontraindikácie

  • Tehotenstvo, dojčenie
  • Epilepsia a podobné chronické neurologické ochorenia
  • Rakovina, HIV, AIDS
  • Akákoľvek prebiehajúca infekcia
  • Choroby, ktoré môžu byť stimulované svetlom  napríklad recidivujúci herpes simplex
  • Užívanie fotosenzitívnych liekov alebo používanie kozmetických prípravkov, ktoré môžu spôsobovať citlivosť na svetlo ako je izotretinoín, tetracyklín, ľubovník a iné.
  • Užívanie imunosupresívnych liekov a antibiotík 
  • Abnormálna reakcia na slnečné žiarenia
  • Anamnéza keloidných jaziev
  • Opaľovanie na slnku alebo v soláriu počas 3 – 4 týždňov pred terapiou alebo po nej.

LED terapia 

Exilite ponúka vynikajúcu regeneráciu - vylepšenie pomocou princípu netepelný efekt modulovanej LED svetelnej techniky. Táto vedecky overená metóda podstatne znižuje možné začervenanie po ošetrení, zlepšuje regeneráciu pokožky a pozitívne stimuluje produkciu kolagénu v tkanive.